• Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jakou vybrat vložku do kočárku?
25.05.2020

Jakou vybrat vložku do kočárku?

Na co vlastně vložku do kočárku?

Chceme svým dětem poskytnout to největší pohodlí. O něco měkčí sezení a také spaní. Protože hlavičku si opřou do měkkého a nebudou se potit. 

A znáte děti. Jsou to malá čuňátka. Takže to vlastně i pro nás, maminky. Rádi v kočárku jí. Třeba rohlík, křupky... a ty pak drobí a patlají úplně všude. A co špinavé botky? Ruce od písku? To všechno otřou do kočárku. A než prát celý kočárek, je lepší vyprat jen vložku. 

Ale jakou vložku vlastně vybrat? 

Začneme látkou. Rozhodně bavlna. Zdaleka se vyhněte všem, kteří vám nabízí kočárkovinu. Na té se dítě bude potit a také po ní bude klouzat. Takže bavlna. A jaký vzor? Ideálně něco "flekatého". Prostě se vzorem a tmavší barvy. Jednobarevná světlounká růžová je sice pro holčičky úžasná, ale bude na ní vidět úplně, ale opravdu úplně všechno. Chcete trochu odvaz? Vložka může být z každé strany jiný vzor.
A pokud chcete i zimní variantu, je vhodné z druhé dát coral flís. Že ho neznáte? Ale určitě ano. Dělají se z něj úžasné chlupaté mikiny a taky deky, do kterých se rádi zachumláte. Ovšem pokud máte teplý fusak, zateplení zas tak nutné není.

 

A výplň?

Standatně šiju z molitanu. Je měkký, pohodlný a rychle schne. 
V nabíce je i líná pěna. Hezky se vytvaruje. Ale nerada se často pere a hrozně dlouho schne.

A jaký střih?

Každá maminka má trochu jiné představy o vložce a proto jsem se, kromě kusů skladem, rozhodla vyhovět i individuálním požadavkům. A abyste se v tom vyznaly, vznikl i tento obrázek.

Základní střih s poutky na druky proti padání je univerzální a bez jakéhokoliv příplatku.

Uši u ramen - ty oceníte zejména, když je léto, dítě se trochu potí a chce spát. Opře si hlavičku do měkkého a příjemného a bavlna odvede všechno mokré a nepříjemné.

Uši u kolen - u kočárku pro jedno dítě jsou prima. Drobky vám nebudou padat kolem dokola a i strany kočárku uchráníte před špínou. Ovšem zvažte je u kočáru pro dvojčata. Je relativně úzký a tyto boky prostor ještě zmenší.

Prodloužení nohou - využijete zejména u menších dětí, které ještě nenosí pevné boty a chtějí mít nohy v měkkém. U těch větších rošťáků poslouží zejména v případě špinavých bot, že stačí ořít. 

 A co ještě? Chrániče popruhů do barvy. Ale ty zas tak nutné nejsou. Moje děti jezdily stejně bez popruhů... 

Chránič popruhů 1 pár (sada pro 1 dítě)

a nějaká ta specialitka na závěr. Tyhle vložky s připínací dekou moc nešiju. Jsou opravdu hodně pracné a také drahé.  - AKTUÁLNĚ NEDOSTUPNÉ

 

Vzorníky látek na vložky a vzorníky nepromokavých látek najdete zde https://www.sufik.cz/vzornik-bavlna

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli